Hoeveel kos dit om 'n LLC in 2023 te begin?

Om 'n besigheid te begin kan 'n opwindende en lonende poging wees. Dit verg egter ook noukeurige beplanning en oorweging van koste. As jy 'n LLC wil vorm, wonder jy dalk: hoeveel kos dit om een ​​te begin en in stand te hou?

Alhoewel die proses vir die vorming van 'n LLC effens volgens staat kan verskil, is daar sekere fooie en uitgawes wat algemeen in jurisdiksies voorkom. In hierdie blogpos bespreek ons ​​die koste verbonde aan 'n LLC in 2023.

Wat is 'n LLC?

Vir diegene wat nie vertroud is met die term, an LLC (of Beperkte Aanspreeklikheidsmaatskappy) is 'n tipe besigheidstruktuur wat elemente van beide korporasies en vennootskappe kombineer. Anders as eenmansake of vennootskappe, bied LLC's hul eienaars beskerming met beperkte aanspreeklikheid - wat beteken dat hulle nie persoonlik verantwoordelik is vir besigheidskuld of regsgedinge nie.

Boonop het LLC's buigsame winsverspreiding en bestuurstrukture, en hulle kan kies om as 'n korporasie of 'n vennootskap belas te word.

Waar jy registreer maak saak

Voordat jy met die LLC-vormingsproses begin, moet jy oorweeg waar jy jou sal registreer LLC naam. Baie nuwe sake-eienaars kies om te registreer in die staat waar hulle van plan is om te werk en / of hul hoofkwartier geleë is.

Byvoorbeeld, as jy jou besigheid in Kalifornië woon en bedryf, moet jy 'n registreer Kalifornië LLC. As jy jou besigheid in Kalifornië bedryf, maar 'n Wyoming LLC registreer, sal jy fooie vir beide state moet betaal.

As u egter nie 'n inwoner van die VSA is nie, kan u 'n LLC in enige staat registreer. State soos Delaware en Wyoming het dikwels 'n reputasie dat hulle "besigheidsvriendelik" is en die algemeenste onder nie-Amerikaanse inwoners is. Dit mag dalk net 'n bietjie ekstra papierwerk en fooie verg om as 'n buitelandse entiteit te kwalifiseer. 'n Onlangse voorbeeld hiervan kom redelik gereeld voor met DAO's.

DAO's, of gedesentraliseerde outonome organisasies, het dikwels lede wat oor die hele wêreld geleë is. Hulle deel 'n gemeenskaplike aanlyn platform en besluitnemingsproses, maar het dalk nie 'n fisiese hoofkwartier nie. Soos jy jou kan voorstel, sal dit moeilik wees om te besluit waar om die besigheid te registreer.

As sodanig kies hierdie DAO's dikwels om in Wyoming te registreer, wat onlangs wetgewing goedgekeur het spesifiek vir DAO's om in die staat te registreer. Dit is egter belangrik om te oorweeg of registrasie in 'n ander staat regskomplikasies of ekstra fooie kan inhou voordat jy besluit.

LLC fooie gebaseer op state

Een faktor wat jou besluit oor waar om jou LLC te registreer kan beïnvloed, is die fooie wat verband hou met die vorming in elke staat. Hierdie indieningsfooi word ook die "Articles of Organization" of "Certificate of Formation"-fooi genoem. U kan dit betaal wanneer u u LLC aanvanklik indien of een of ander tyd daarna. Die geld gaan direk na die staat om u LLC te vorm.

In Delaware, byvoorbeeld, is die indieningsfooi vir die vorming van 'n LLC $ 90. Daar is ook 'n herhalende jaarlikse franchisebelasting, waarvan die bedrag $300 is. In teenstelling hiermee is die indieningsfooi in Kalifornië $70, en die herhalende jaarlikse fooi is $800. Ander state, soos Idaho, het geen herhalende fooie nie. U moet egter 'n aparte jaarverslag indien om inligting oor die LLC se status en enige veranderinge in lede of bestuur te verskaf.

Die duurste staat om 'n LLC in te vorm, is Massachusetts, met 'n indieningsfooi van $500 en 'n jaarlikse verslagfooi van $500. Wat die laagste kostestaat betref, vind u state soos Mississippi en Nevada met indieningsfooie van slegs $50.

Laastens kan koerantpublikasiefooie ook geld. In sekere state soos New York moet sake-eienaars kennisgewing van hul LLC's se vorming in 'n plaaslike koerant publiseer. Dit kan wissel van $100 tot meer as $1,000 XNUMX, afhangende van die publikasie en die tydsduur waarvoor jy kies om te adverteer.

Dit is belangrik om daarop te let dat dit net die statutêre fooie is wat deur elke staat bepaal word. Jy kan aanlyn of per pos betaal, maar sommige state kan 'n bykomende fooi hef vir aanlyn liassering. Afhangende van jou spesifieke omstandighede, sal jy dalk ook 'n prokureur of geregistreerde agent moet huur om met die vormingsproses te help.

As jy nie jou staat hier gelys sien nie, kyk na ons toegewyde LLC fooigids volgens staat vir meer inligting oor LLC indieningsfooie en ander koste. Daar vind u al die LLC-fooie vir elke Amerikaanse staat op een gerieflike plek.

Ander aanvanklike koste

Bo en behalwe die staatsfooie wat verband hou met die vorming van 'n LLC, moet ander uitgawes ook oorweeg word. Dit kan kostes insluit vir die verkryging van 'n werkgewer-identifikasienommer (EIN) van die IRS, die aankoop van besigheidsversekering en registrasie vir plaaslike lisensies en permitte.

Boonop wil u dalk in 'n professioneel ontwerpte logo en webwerf vir u besigheid belê. Hierdie uitgawes kan baie verskil op grond van jou spesifieke behoeftes en voorkeure. Van handelsmerk gepraat, jy kan jou LLC se besigheidsnaam by die staat bespreek teen 'n klein fooi, gewoonlik tussen $10-50.

Deur dit te doen, sal ander besighede verhoed om dieselfde of 'n soortgelyke naam in jou staat te gebruik. Dit is egter belangrik om daarop te let dat dit nie outomaties u handelsmerkbeskerming vir u handelsmerk of logo gee nie. Dit duur gewoonlik vir 1-2 maande en kan hernu word.

Kry 'n geregistreerde agent

Nog 'n koste wat u vir u LLC moet oorweeg, is die fooi vir 'n geregistreerde agentdiens. 'n Geregistreerde agent, ook bekend as 'n inwonende agent of statutêre agent, is verantwoordelik vir die aanvaarding van regskorrespondensie en amptelike dokumente namens die LLC.

Die geregistreerde agent moet 'n fisiese adres hê in die staat waar die LLC gevorm word en gedurende besigheidsure beskikbaar wees om belangrike dokumente te aanvaar. Sommige sake-eienaars kies om as hul eie geregistreerde agente te dien, maar dit is dalk nie die beste opsie vir almal nie.

Die huur van 'n geregistreerde agentdiens verseker dat iemand altyd beskikbaar is om belangrike dokumente te aanvaar en kan 'n ekstra laag privaatheid en professionaliteit vir jou besigheid bied. Byvoorbeeld, regsgedinge of ander regsdokumente wat aan jou geregistreerde agent bedien word, sal nie openbaar gemaak word nie. Die koste vir 'n geregistreerde agentdiens kan tot $300 per jaar beloop.

Ons maatskappy, doola, bied geregistreerde agentdienste vir slegs $297 per jaar, wat 'n magdom ander voordele vir u LLC insluit. Dit is 'n alles-in-een-oplossing vir LLC-nakoming en geregistreerde agentbehoeftes.

Koste betyds

Alhoewel ons die finansiële koste verbonde aan die stigting van 'n LLC gedek het, is dit ook van kardinale belang om die tyd en moeite wat in die proses ingaan, in ag te neem. Net soos om 'n Amazon besigheid of met C-korporasie, kan die vormingsproses vir 'n LLC tydrowend en oorweldigend wees. Die indiening van die nodige papierwerk en die insameling van al die vereiste inligting kan etlike ure of selfs dae neem.

Hier is alles wat u moet oorweeg in terme van tyd om 'n LLC te begin. Eerstens, die vorming van die LLC kan 'n paar weke neem, afhangende van die staat se verwerkingstydlyn en of u kies om die proses teen 'n bykomende fooi te versnel. Dit hang ook af van die las van die staat se sake-afdeling ten tye van indiening.

Vervolgens moet u 'n werkgewer-identifikasienommer (EIN) van die IRS kry. As jy 'n Amerikaanse inwoner is, sal jy jou sosiale sekerheidsnommer (SSN) moet verskaf om vir 'n EIN aansoek te doen. U kan dit binne 'n week aanlyn bereik. As jy nie 'n SSN het nie, kan jy 'n diens soos doola gebruik om binne 3-4 weke vir 'n EIN aansoek te doen. Verwerkingstye kan wissel na gelang van die IRS se werklading.

In die meeste gevalle sal jy ook 'n Amerikaanse bankrekening vir jou LLC nodig hê. Die opening van 'n besigheidsbankrekening kan 'n paar dae neem, aangesien die bank die LLC se vorming en EIN sal moet verifieer voordat die rekening gefinaliseer word. Vir buitelandse sake-eienaars kan 1-2 weke nodig wees om al die vereiste inligting en dokumente in te samel vir die opening van 'n LLC-bankrekening. Jy sal onder andere 'n paspoort nodig hê om 'n besigheidsbankrekening as 'n nie-VSA-inwoner oop te maak.

Ten slotte sal jy jou bankrekening met 'n betalingsverwerker moet koppel om betalings vir jou goedere of dienste te begin aanvaar. Dit kan binne 'n paar dae aanlyn gedoen word met die meeste betalingsverwerkers, soos PayPal of Stripe.

Soos u kan sien, behels die vorming van 'n LLC finansiële koste, tyd en moeite. Dit is belangrik om al hierdie faktore te oorweeg voordat jy besluit om jou LLC te begin. Met doola maak ons ​​dit maklik om 'n LLC te vorm en hanteer al die noodsaaklike stappe vir deurlopende voldoening. Besoek ons proses bladsy om meer te wete te kom oor hoe ons kan help om LLC-vorming vir jou te stroomlyn.

Hoeveel kos doola?

Ons LLC-vormingspakket begin by slegs $ 297 en sluit 'n jaar van geregistreerde agentdienste in. Hierdie pakket sluit nie jaarverslagliasseer in nie, wat in die meeste state vereis word om 'n maatskappy in goeie reputasie te handhaaf. Boonop is ons pakket beskikbaar vir alle Amerikaanse state, anders as ander geregistreerde agentdienste wat slegs in 'n paar uitgesoekte beskikbaar is.

doola kom ook met wêreldklas ondersteuning en 'n tevredenheidswaarborg. Ons wil verseker dat jy die ondersteuning het wat jy nodig het vir die sukses van jou besigheid. Ons span is altyd beskikbaar om te help met enige vrae of bekommernisse oor jou LLC. Jy kan ons enige tyd kontak via live chat of e-pos. Een van ons spanlede sal jou graag bystaan.

Met hierdie ongelooflike aanbod op die tafel, wonder jy dalk hoe doola dit kan bekostig om sulke omvattende dienste teen so 'n mededingende prys te lewer. Die antwoord is eenvoudig: ons glo in die krag van tegnologie en outomatisering om besigheidsprosesse te stroomlyn, wat beide tyd en geld vir ons kliënte bespaar. Wanneer jy jou debietkaart gebruik, sal VISA 'n klein fooi van die handelaar hef vir die verwerking van jou betaling. doola sal 'n fraksie van hierdie fooi ontvang in ruil vir die verskaffing van LLC-vormings- en voldoeningsdienste aan ons kliënte.

Om te begin met ons onverbeterlike pryse, besoek ons prys bladsy en verskaf inligting oor jou maatskappy. Binne ongeveer 3 minute sal jy jou persoonlike LLC-vormingspakket kry en kan jy die opwindende reis begin om jou eie klein besigheid te begin. U kan 'n wye reeks betaalopsies kies, insluitend kredietkaarte.

Bykomende koste om u LLC in stand te hou

Laastens, maar nie die minste nie, kom ons kyk na 'n paar bykomende koste wat verband hou met die instandhouding van u LLC. Dit is die fooie vir deurlopende nakoming en sakebedrywighede eerder as die aanvanklike koste van stigting. Baie sake-eienaars laat hierdie kostes in hul begrotingsbeplanning weg, daarom is dit belangrik om dit uit die staanspoor te oorweeg.

Eerstens moet jy jaarverslae indien en jaarlikse belastingfooie betaal. Nadat u u verdienste aan die IRS bekend gemaak het, sal u ook staats- en federale inkomstebelasting en toepaslike verkoopsbelasting moet betaal. Daarbenewens, afhangende van jou bedryf, moet jy dalk lisensies of permitte kry om sake in jou staat te doen.

As jou LLC werknemers het, sal jy ook vir hul salarisse en voordele moet betaal en aan indiensnemingswette en -regulasies moet voldoen. Verder kan jy dit oorweeg om besigheidsversekering te koop om te beskerm teen moontlike regsgedinge of finansiële verliese.

As 'n besigheidseienaar is dit noodsaaklik om vir hierdie deurlopende koste te begroot en van die begin af daarvoor te beplan. As jy geld het om te mors, kan jy in die versoeking kom om iemand anders te huur om jou nakoming en belastingbetalings te hanteer. Dit kan egter lei tot hoër algehele koste en 'n gebrek aan beheer oor kritieke besigheidsbesluite.

By doola bied ons deurlopende nakomingsondersteuning om te verseker dat jy op hoogte bly van hierdie uitgawes en aan al die nodige indieningsvereistes voldoen. Ons bied ook leiding oor die navigasie van die wêreld van belasting en indiensnemingswette. Wanneer jy met doola saamwerk, sal ons daar wees om jou elke stap van die pad in jou besigheidsreis te ondersteun. Gradeer eenvoudig op na die totale voldoeningspakket vir die beste waarde en gemoedsrus.

Bottom line

Ten slotte, om 'n LLC te begin, sal aanvanklike koste vir die vorming en deurlopende uitgawes vir nakoming en sakebedrywighede inhou. Elke staat het sy eie fooie vir die indiening van artikels van die organisasie en die registrasie van 'n geregistreerde agent. Boonop sal u die koste van deurlopende voldoeningsondersteuning en belasting moet inreken.

Jy moet ook onthou dat jou tyd waardevol is as sake-eienaar. Dit is van kardinale belang om die koste van selfdoen in ag te neem teenoor die huur van 'n professionele persoon om LLC-vorming en -nakoming vir jou te hanteer. By doola bied ons bekostigbare pakkette met omvattende dienste om tyd en geld vir ons kliënte te bespaar.

Aan die begin op jou besigheidsreis vandag met die hulp van doola.

doola se webwerf is slegs vir algemene inligtingsdoeleindes en verskaf nie amptelike wetgewing of belastingadvies nie. Vir belasting- of regsadvies verbind ons jou graag met 'n professionele persoon in ons netwerk! Sien asseblief ons ingevolge en Privaatheidsbeleid. Dankie en moet asseblief nie huiwer om met enige vrae te kontak nie.

Begin jou droombesigheid en hou dit 100% aan voldoening

Verander jou droomidee in jou droombesigheid.